Часті питання

Головна/Часті питання
Хто такий сімейний лікар чи сімейна лікарка?
Передусім – це експерт чи експертка по твоєму здоров'ю, якому можна довіряти. У нашій кампанії – це збірний образ лікарів, які надають первинну медичну допомогу: сімейних лікарів, які стежать за здоров'ям усієї сім'ї, терапевтів, які обслуговують дорослих, і педіатрів, які дбають про дітей. Нині в Україні 25 тисяч таких професіоналів. Ти точно знайдеш свого!
Де шукати інформацію про сімейних лікарів?
Щоби зорієнтуватись географічно, переглянь список медзакладів і лікарів у твоєму місті на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Перевір сайт медзакладу, який тебе цікавить, чи сайт медичної інформаційної системи, якою користуються у медзакладі (наприклад, https://helsi.me/). Для офлайн пошуку оптимальне місце — реєстратура медзакладу. Там розкажуть про лікарів, які готові підписувати декларації. Також розпитай друзів, родичів, колег або поцікався в спільноті твого району чи міста в соціальних мережах — можливо, хтось знає ідеального лікаря, який підійде саме для тебе.
За якими критеріями вибирати свого сімейного лікаря?
Розпитай знайомих напередодні або лікарів під час візиту про те, що важливо саме для тебе: як лікує конкретні хвороби, чи приїздить додому, спілкується в месенджерах або чи можна записатись на прийом онлайн. Варто дізнатись, як лікар ставиться до вакцинації і доказової медицини. Твій сімейний лікар чи не лікуватиме такі неіснуючі діагнози як ВСД чи дисбактеріоз, не призначатиме гомеопатію або антибіотики “про всяк випадок”. Вік – не головне. Але важливо, як лікарі вдосконалюються професійно, чи стежать за розвитком медицини. Якщо не склалося – цілком нормально продовжити пошук і знайти того чи ту, якому/якій довірятимеш.
Де можна вибрати сімейного лікаря?
Ти можеш вибрати лікаря у будь-якому комунальному (“державному”) чи приватному медзакладі, який має договір з Національною службою здоров’я України — актуальний список доступний на сайті НСЗУ. При цьому немає значення, де ти прописаний чи живеш. Твій сімейний лікар там, де зручно тобі — біля дому, твоєї роботи чи школи твоєї дитини.
Чи треба платити за обслуговування у свого сімейного лікаря?
Ні, за твоє обслуговування уже заплатила Національна служба здоров’я (НСЗУ) із загальних податків. Медзаклад, в якому працює твій сімейний лікар, щомісяця отримує кошти за твоє обслуговування. Гроші нараховуються незалежно від того, звертався ти за допомогою у конкретному місяці чи ні. Список послуг, які можна отримати у твого сімейного лікаря безоплатно — за цим посиланням.
Які документи потрібні, щоб підписати декларацію з сімейним лікарем?
Потрібен паспорт і податковий номер. Якщо підписуєш декларацію для дитини, то крім твоїх документів (паспорта і податкового номера), знадобиться також свідоцтво про народження дитини. І не забудь взяти телефон — на нього прийде СМС з кодом для підтвердження твоїх даних.
Чи можу я вибирати лікаря не за місцем реєстрації (прописки)?
Так. Ти можеш вибрати лікаря у будь-якому медзакладі країни — приватному або комунальному (“державному”). Головне, щоби цей медзаклад мав договір з НСЗУ, а лікар ще не набрав оптимальну кількість пацієнтів (для сімейного лікаря — 1 800, для терапевта — 2 000, а для педіатра — 900). Список усіх медзакладів і лікарів у твоєму місті можна переглянути на електронній карті НСЗУ.
Чи може сімейний лікар мені відмовити у підписанні декларації?
Так, якщо лікар уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний — 1 800, терапевт — 2 000, педіатр — 900. Уточнюй цю інформацію у реєстратурі медзакладу. Також ці дані є на сайті НСЗУ.

    Маєте запитання? Надішліть їх нам!